U mě dobrý (2008) online ke shlédnutí

Komedii U mě dobrý natočil režisér Jan Hřebejk v roce 2008 a my vám jí přinášíme na této stránce pohodlně a zdarma online ke shlédnutí. Máte se opravdu na co těšit, protože se jedná o opravdu skvělý český film s hvězdným obsazením. Příběh navíc vznikl na motivy knihy Petra Šabacha a nezapře nemalou inspiraci veleúspěšnými […]

Film U mě dobrý měl premiéru v kinech 15. května 2008. Je tu už třetí film Jana Hřebejka inspirovaný knihami Petra Šabacha. Asi netřeba dodávat, že těmi prvními dvěma jsou velmi úspěšné Pelíšky a Pupendo. Jedná se tak o další poetickou retro komedii, která s úsměvem připomene dobu, která moc k zasmání nebyla. I když vlastně na každé historické epoše se najde přeci jenom něco pěkného a zajímavého. Navíc ta pravá svoboda už byla blízko.

Příběh filmu je zasazen do zahrádkářské kolonie na Libeňském ostrově v Praze. Je počátek 90. let a doba je ještě poměrně klidná. V naší kolonii je i vyhlášená hospůdka, která se jmenuje „U Buddyho” a pravidelně se zde schází hodně nesourodá, ale zajímavá parta lidí.

Všichni tu jsou vlastně jedna velká rodina, ať už pokrevní nebo nepokrevní. Hospodu vede Tonda spolu se svým synem Jáchymem, který se vzhlédnul v nové módě punku. Pak je tu ještě Tondův otec Baloun, partnerka Andula, Jáchymova přítelkyně a samozřejmě hosté. Mezi štamgasty patří rybář Láďa, Franta a nebo třeba Karel. A samozřejmě nesmíme zapomenout na místního maskota kouzelníka Mrklase.

Tadle partička nemá nic moc společného, přesto drží spolu a i v tak obyčejné době a na tak obyčejném místě zažívají různá dramatická dobrodružství všedního dne. A těch opravdu není málo. Nicméně to největší teprve přijde, když se chudák bojácný Karel zaplete s veksláky, kteří ho oberou o všechny úspory. Jenže Kája má v Libni opravdu dobré kamarády, kteří ho jenom tak pro nic neopustí. Naopak se mu rozhodnou pomoci získat tento velký a celoživotně strádaný obnos zpátky. Člověk nemusí být jasnovidec, aby mohl předpovídat jak to dopadne. Samozřejmě z toho bude docela dost velký malér. Ale také dobrodružství, které se zažívá snad jednou za život. Ono vlastně ani o tak moc nepůjde, ale když žijete v takové všední a šedivé době, tak si při sebemenším dobrodružství budou naši hrdinové připadat jeden jako každý Indiana Jonesem.

Poetická komedie U mě dobrý opravdu nezapře svou předlohu knihou Petra Šabacha, stejně jako například některými slavnými filmy Jiřího Menzla. Skvělé herecké obsazení v čele s herci jako Bolek Polívka, Jiří Schmitzer nebo Vladimír Javorský dál pozvedá už tento už tak kvalitní film. Snímek U mě dobrý si tedy můžete přehrát na této webové stránce naprosto pohodlně a zdarma.