Černí baroni (1992) online ke shlédnutí

Dnes vám přinášíme k přehrání přes internet legendární českou komedii Černí Baroni. Tu natočil v roce 1992 režisér Zdenek Syrový a excelovala v ní celá řada skvělých českých herců. Tuto černou komedii na motivy stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka asi není potřeba nijak zvlášť pedstavovat. Tato verze která vznikla těšně po revoluci se skvělými herci patří […]

Na této webové stránce si můžete pustit online hodně podařenou komedii Černí baroni, která dozajista patří do zlatého fondu české kinematografie. Je to opravdu hodně veselá komedie z hodně neveselé doby. Není se čemu divit, že i kultovní kniha Miloslava Švandrlíka se stala podpultovým bestsellerem.

Vojín Kefalín naváže na slavnou tradici dobrého vojáka Švejka a ukáže nám jak to chodilo na vojně. Ona to vlastně nebyla ani zas tak vojna, i když si na ní soudruzi hráli. Služba u PTP neboli pomocných technických praporů se spíše než cokoliv jiného podobala službě v pracovním, vězeňském táboře. I přesto se i tady odehrálo spousta vtipných zážitků na celý život. O ty své se s námi podělí právě vojín Kefalín.

Potkal zde mnoho zajímavých lidí. Společného měli jenom jedno a to, že zde všichni byli za trest. Důvody byly různé, ale takové podvratné živly, bylo zkrátka třeba pořádně ohlídat a zkrotit. Teprve až tady se setkáme s kulakem Vatou, který ale připomíná spíš venkovského balíka, dále život protřelým svobodníkem Halíkem, uvědomělý komunistou Dušan Jasánek, který však nebyl shledán schopný služby v normální armádě, dále pak s knížetem Šternberkem, talentovaným malířem Vločkou, přičmoudlým zlodějem Cimlem, a nebo třeba advokátem JUDr. Macháčkem. Každý má svůj svérázný osud, ale i charakter, který poznáte na první pohled.

Stejně tak důstojnické mužstvo bylo posbíráno ze samých provinilců a odpadu neschopného sloužit v regulérní armádě. Společně tak potkáme kapitány Honce, Hořce a Ořecha. Dále pak třeba nadporučíka Mazurka, poručíky Hamáčka a Troníka, a nad tím vším bdí major Haluška neboli Terazky.

Film Černí baroni je mozaikou zdánlivě všedních příběhů. Ačkoliv jsme na vojně, kde má jít hlavně o tvrdou práci a disciplínu, tak se i zde díky ignorantství velitelů odehrávají vtipné příběhy plné radosti ze života. Zkrátka něco co by jinak nebylo možné. Sluší se navíc upozornit, že Miloslav Švandrlík psal postavu Kefalína z velké části podle svých vlastních osobních zážitků.
Film Černí baroni (1992) si můžete přehrát pohodlně a zdarma přes internet přímo zde na této naší webové stránce. Tak neváhejte ani chvilku a pojďte si s námi tento skvělý snímek pustit.